Któż z nas, kolekcjonerów nie marzył o tym, aby ocenić i zabezpieczyć swoje najcenniejsze karty w profesjonalnej firmie gradingowej? Do tej pory nie było to jednak takie proste.. Większość tego typu firm zlokalizowanych jest w Stanach Zjednoczonych i wysłanie kart do procesu gradingu wiązało się z wieloma zniechęcającymi czynnikami. Wysoka cena usługi, bardzo długi czas oczekiwania, strach związany z wysyłką cennych kart na inny kontynent, często problemy związane z przesyłkami zwrotnymi..
Od teraz wszystkie te kłopoty możemy odłożyć w niepamięć ponieważ profesjonalną firmę gradingową mamy pod nosem! I to nie gdzieś w Europie, ale u nas, w Polsce!

European Collectibles Authenticator, czyli w skrócie ECA stara się wprowadzić najwyższy standard w branży gradingu kart na starym kontynencie. W ciągu ostatnich kilku lat branża oceniania kart rozwijała się w zawrotnym tempie. W rezultacie popyt na tego rodzaju usługi również gwałtownie wzrósł, jednak wiele firm nie jest nastawionych na zapewnienie najlepszej jakości usług. ECA planuje rozwiązać ten problem, wykorzystując najnowocześniejszą technologię w systemie hybrydowym, w którym wady kart wykrywane są przez komputer, jednak ocena jest ostatecznie określana przez człowieka przy użyciu specjalistycznej skali ocen. Dzięki wysoko wyszkolonemu personelowi i dobrze zorganizowanemu przepływowi pracy ECA może zagwarantować spójne oceny i szybką obsługę.

DLA KOGO GRADING?

Grading kart to usługa, która przynosi kolekcjonerom wiele korzyści. Przede wszystkim stanowi najbardziej profesjonalne zabezpieczenie kart dzięki hermetycznie zamkniętym slabom. Otrzymujemy więc pewność, że nasza karta nie ulegnie uszkodzeniu. Kolejnym atutem jest świadomość, w jakim faktycznym stanie jest nasza karta. Jej stan w profesjonalny sposób ocenia zespół ekspertów przy użyciu nowoczesnej technologii i według określonych kryteriów. Oceniona, opisana i zabezpieczona karta posiada duże walory ekspozycyjne i prezentuje się zdecydowanie lepiej niż karta w albumie czy zwykłym holderze.
Sumując wszystkie te plusy dochodzimy do sedna, a więc wzrostu wartości kart. Karty gradowane są nawet kilkukrotnie bardziej wartościowe niż karty raw (karta bez oceny). Zdecydowana większość cenowych rekordów sprzedaży kart sportowych dotyczy właśnie kart gradowanych. Daje to kupującym gwarancję autentyczności karty oraz jej stanu.
Jeśli zastanawiasz się więc czy grading kart jest dla Ciebie, to odpowiadamy – TAK! Jeśli posiadasz wartościowe karty lub po prostu ulubione karty, do których masz sentyment, to zdecydowanie warto poddać je procesowi gradingu. Karty te zyskają nie tylko na estetyce, ale i na wartości.

SLABY

Holdery (slaby) zabezpieczające Twoją kartę zamykane są hermetycznie metodą ultradźwiękową. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję, że Twoja karta nie ulegnie uszkodzeniom. Posiadają również filtr UV oraz wycięte zabezpieczenia na rogi karty. Ponadto slabów ECA nie można w żaden sposób otworzyć bez całkowitego zniszczenia powłoki zewnętrznej. Charakteryzują się one również bardzo wysoką przejrzystością co sprawia, że będziesz dumny z pochwalenia się swoją kolekcją.

BEZPIECZEŃSTWO

ECA kładzie nacisk na bezpieczeństwo. Specjalnie opracowane, wysoce zabezpieczone, przypominające paszport etykiety wyposażone zostały w unikalny chip NFC. Współpraca z firmami zewnętrznymi specjalizującymi się w zapobieganiu fałszerstwom pomaga również utrzymać zabezpieczenia na najwyższym poziomie w branży.
Kluczowe elementy etykiet ECA:
Etykieta holograficzna – uniemożliwiająca podrobienie wysokiej jakości etykieta i logo z folii holograficznej. Każda etykieta produkowana jest z mieszanki różnych materiałów, co stanowi wyróżnik na tle konkurencji.
Charakterystyczny wzór tła – pierwszy i jedyny w branży wzór tła etykiety zbliżony do tego stosowanego w paszportach gwarantuje, że nikt nie będzie w stanie go odtworzyć. Skomplikowany wzór i tekstura zostały stworzone przez firmę zewnętrzną, która specjalizuje się w zapobieganiu fałszerstwom w dokumentach międzynarodowych.
Kod QR – możesz natychmiast zweryfikować wszelkie szczegóły dotyczące przedmiotu kolekcjonerskiego, takie jak ocena, szczegółowe informacje o karcie i unikalny numer certyfikatu. Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na etykiecie. Umożliwia to również sprawdzenie raportu populacji karty.
Mikrochip NFC — w każdej etykiecie instalowany jest jedyny w swoim rodzaju chip. Gwarantuje to, że Twoja karta z oceną nie może być w żaden sposób replikowana.

SZCZEGÓŁY KARTY

Każda etykieta ECA w kompletny sposób opisuje Twoja kartę. Rok produkcji karty, nazwa setu z którego pochodzi, imię i nazwisko gracza/postaci, numer seryjny karty. Na rewersie karty znajdziesz unikalny numer wygenerowany przez ECA oraz kod QR, który pozwala sprawdzić autentyczność danego gradingu.

OCENA KARTY

Z prawej strony etykiety znajdziesz ocenę stanu Twojej karty.
W proces badania stanu karty zaangażowany jest zarówno komputer, jak i doświadczony zespół oceniający. Po tym delikatnym etapie karta otrzyma ocenę na podstawie jej stanu w skali od 1 do 10. Otrzymana ocena zostanie trwale wydrukowana na wysoce zabezpieczonej etykiecie.
Na ocenę stanu karty wpływ mają 4 podstawowe kryteria: wycentrowanie, krawędzie, rogi karty oraz powierzchnia.

PERSONAL COLLECTION SLAB

Jeżeli karta jest w słabszym stanie lub po prostu nie chcesz, aby na etykiecie ECA znalazła się ocena karty, możliwe jest skorzystanie z opcji personal collection slab. Wówczas Twoja karta zostanie zabezpieczona w najwyższej jakości slabie ECA i opatrzona unikatową etykietą wraz z kodem QR oraz informacjami o karcie.

Firma ECA została partnerem technicznym sklepu HOOPS.PL!

Dzięki tej współpracy w naszej ofercie pojedynczych kart NBA będą pojawiać się karty z gradingiem ECA.
Dodatkowo specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy
KOD RABATOWY ze zniżką 10% na każde zlecenie w ECA!

KOD RABATOWY: HOOPSPL10

Więcej informacji oraz szczegółowy cennik usług ECA znajdziecie na stronie internetowej – ecagrading.

Jak przygotować karty i zlecić je do gradingu w ECA?
Zapoznajcie się z samouczkiem --> https://www.youtube.com/watch?v=613RmJjpFrk

Zapraszamy!